Ballina Argëtim Showbiz Gjendja shëndetësore e Sophia Loren pas incidentit

Gjendja shëndetësore e Sophia Loren pas incidentit

Sophia Loren vazhdon të rikuperohet.

Gati gjashtë javë pasi Loren u rrëzua, duke thyer femurin dhe ijën e saj, menaxheri i aktores Carlo Gusti i tha PEOPLE “çdo gjë po shkon shumë mirë” ndërsa fituesja 89-vjeçare e Oskarit shërohet.

Aksidenti ndodhi në tualetin e shtëpisë së aktores në Gjenevë, Zvicër, më 24 shtator. Pas operacionit urgjent për të trajtuar frakturat, Gusti tha se Loren do të kishte nevojë për “të paktën disa muaj rehabilitim”. Dy djemtë e Lorenit, Carlo Ponti Jr., 54 vjeç dhe Edoardo Ponti, 50 vjeç, ishin pranë nënës së tyre në Zvicër, shtoi ai në atë kohë.

Lajmi për aksidentin e aktores u shpërnda fillimisht në faqen e Instagramit për rrjetin e saj të restoranteve.

“Një rënie në shtëpinë e saj në Gjenevë sot i shkaktoi zonjës Loren fraktura të ijeve. E operuar me një rezultat pozitiv, ajo tani do të ketë një periudhë të shkurtër rikuperim”, thuhej në postim.

“Fatmirësisht gjithçka shkoi për mirë dhe Zonja do të kthehet me ne shumë shpejt. I gjithë ekipi i restorantit Sophia Loren shfrytëzon këtë mundësi për t’i uruar asaj një shërim të shpejtë.”

Roli më i fundit i aktrimit të Loren ishte në dramën e vitit 2020 The Life Ahead, me regji të djalit të saj Edoardo./Lapsi.al

@tetovanews