Ballina Top Lajm Aksidenti mes kamionit dhe autobusit ka lënë 25 të vdekur në Bahia...

Aksidenti mes kamionit dhe autobusit ka lënë 25 të vdekur në Bahia të Brazilit (VIDEO+FOTO)

Një përplasje mes një minibusi turistik dhe një kamioni, të dielën mbrëma (7 janar), la të vdekur 25 persona në BR-324, pranë komunës së Gavião (BA), sipas Departamentit të Zjarrfikësve. Nga përplasja janë gjashtë të plagosur.

Sipas anëtarëve të brigadës, autobusi u nis nga Guarajuba, një destinacion turistik në Camaçari, duke shkuar për në qytetin  Jacobina, gjithashtu në Bahia, një udhëtim prej rreth 360 kilometrash.

Mes viktimave ishin shtatë burra dhe 17 gra, një prej të cilave ishte shtatzënë.

Të plagosurit u dërguan në spitalet në rajon, por disa prej tyre, sipas autoriteteve, tashmë janë transferuar në njësitë në Feira de Santana dhe Salvador./tn

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anjos Jacuipenses (@anjosjacuipenses)

@tn.lajmelokale
@tetovanews