Ballina Aktualitet Maqedonia e Veriut Cigaret me çmime të reja

Cigaret me çmime të reja

Cigaret “Bos”, “Vest”, “Davidov” dhe “Rodeo” tani më kanë çmime të reja. Të gjitha llojet e cigareve “Bos” janë shtrenjtuar për pesë denarë, gjithashtu për pesë denarë janë shtrenjtuar edhe “Vest të butë”, “Davidov klasik”, “Gold” dhe “Rodeo”, transmeton Portalb.mk.

Cigaret “Davidov shejll” janë shtrenjtuar për 10 denarë.

Të gjitha brendet e cigareve në vend, sipas kalendarit është parashikuar të shtrenjtohen për katër denarë nga 1 korriku.

Me këtë shtrenjtim, deri në vitin 2023 pritet që një kuti e cigareve të shtrenjtohet edhe për 40 denarë.

Artikulli paraprakTakim Meta-Thaçi: Shqiptarët e Maqedonisë të kyçen në procesin e zgjidhjes së emrit
Artikulli tjetërEnti Shtetëror i Statistikës: Në Maqedoni vjet janë lindur 2651 fëmijë jashtë martese!