Ballina Aktualitet Lajme Incidenti në Reçicë të Vogël, akuzohen 13 persona

Incidenti në Reçicë të Vogël, akuzohen 13 persona

Prokuroria Themelore Publike në Tetovë ka ngritur padi ndaj 13 personave për pjesëmarrje në incidentin e armatosur në Reçicë të vogël që ndodhi më 5 prill të këtij viti, me ç’rast mbeti i vrarë Naip Rexhepi nga Kumanova, ndërkohë të plagosur Sabit Rexhepi dhe Florim Murseli gjithashtu nga Kumanova.

Për katër persona është sjell vendim që tu vazhdohet paraburgimi. Njëri prej tyre akuzohet për vrasje derisa tre të tjetër për tentim vrasje.

Kundër nëntë personave të tjerë Prokuroria Themelore-Tetovë ka ngritur aktakuzë për vepër penale “pjesëmarrje në rrahje”.

Për 8 të akuzuar prokuroria ka kërkuar masa kujdesi, derisa për njërin ka kërkuar masën e paraburgimit deri në aktvendimin e plotë, sepse bëhet fjalë për shtetas të Republikës së Shqipërisë./am/

Artikulli paraprakVMRO: Dënimi i Gruevskit, politik
Artikulli tjetërVrasja në Reçicë të Vogël, akuzohen 13 persona