Ballina Kronika Tetovë – Humb jetën një punëtor i EVN-së në Xhepçisht

Tetovë – Humb jetën një punëtor i EVN-së në Xhepçisht

Një punonjës i kompanisë EVN sot rreth orës 9:30 ka humbur jetën në fshatin Xhepçisht të Tetovës.

“Në SPB Tetovë rreth orës 9:30 punonjësi i EVN ka den*oncuar se kolegu i tij 43 vjeçar duke kryer intervenim, përkatësisht heqjen e defektit ka rënë dhe ka ndërruar jetë”, tha zëdhënësi i SPB Tetovë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ai tha se është thirrë ndihma e shpejtë dhe nga mjeku është konstatuar vd*ekja.

Për këtë ngjarje është njoftuar pro*kurori publik dhe po merren masa për zbardhjen e rastit./Telegrafi/

Artikulli paraprakHaradinaj: Kompania që ia ka bërë fushatën Vuçiqit edhe Ramës është angazhuar nga PDK dhe Kadri Veseli
Artikulli tjetërAktori turk: Pata fatin të njihem dhe të ndaj jetë me një shqiptare