Ballina Kronika VIDEO/ “Vjedhje si në filma”: Hajdutët shtirën si postierë, futen në...

VIDEO/ “Vjedhje si në filma”: Hajdutët shtirën si postierë, futen në shtëpi dhe …

Një vjedhje si në filma të Hollywood-it është kapur nga kamerat e sigu*risë të instaluara brenda një shtëpi private në Brooklyn të New Yorkut, ku një hajdut që ishte shtirur si postier ka plaçkitur një familje.

I veshur me rroba të FedEx burri shfaqet para derës së shtëpisë duke mbajtur në dorë një kuti sikur brenda saj ka një dhuratë për ta dorëzuar.

Në video mund të shihet se si anëtarët e familjes lidh*en për karrige nga hajduti, e një tjetër i kërkon zonjës së shtëpisë që ta hap kasafortën që e zbresin nga kati i sipërm.

Kur ajo refuzoi ta bëjë një gjë të tillë, ata ua lidh*ën edhe këmbët e më pas u larguan nga shtëpia, duke marrë 40 mijë dollarë para të thata, si dhe stoli ari në vlerë prej 80 mijë dollarë.

Policia amerikane ka bërë të ditur se në shtëpi ishin tre persona, të cilët për fat të mirë asnjëri prej tyre nuk ka pësuar lën*dime. (TemA)

Artikulli paraprakFitoi lotarinë me shumën 209 milionë euro, por italiani fitues nuk “bëhet i gjallë”
Artikulli tjetërVIDEO: U futën për të vjedhur, pronari i shtëpisë bën për sp*ital 3 hajdutët