E hënë, 27 Shtator, 2021

Prizrenasi tregon si e mori lajmin për vdekjen e babait në aksidentin në Kroaci

Must Read

10 të vdekur e mbi 40 të lënduar është bilanci i aksidentit tragjik që ka ndodhur të dielën në Slavonski Brod të Kroacisë.

Njëri nga viktimat është Hamed Hoxha, nga fshati Randobravë i komunës së Prizrenit.

E familja ka hapur dyert për të pame për ata që duan të shkojnë për ta ngushëlluar.

I biri i tij Valmir Hoxha, ka treguar për Klan Kosovën se si e kishte marrë lajmin për babain e tij.

Hoxha në Edicionin Special në Klan Kosova tha se deri në ora 22:00, nuk e ka pasur informatën se babai i tij kishte vdekur.

“Babai ishte nisur për të ardhur nga Gjermania. Ai jeton që disa vjet atje. Na ka treguar se ishte nisur me këtë autobus. Ditën e djeshme në ora 12:00 kam hyrë në internet dhe e kam parë lajmin për aksidentin që ka ndodhur”.

“Aty e kam pasur një shqetësim dhe një ndjenjë që më ka prekur. E kam thirrë disa herë në telefon dhe secilën herë mu kanë shtuar dyshimet. Gjithë ditën kemi qenë duke i përcjell lajmet dhe deri në ora 22:00 nuk kemi pasur mundësi të marrim ndonjë informatë të saktë. Në ora 22:00 e kemi kuptuar që ka ndërru jetë”.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Qetësimi i situatës në veri/ Kurti në mesnatë flet për telefonatat me Borrellin e Stoltenbergun

Kurti në një postim në Twitter ka bërë të ditur është dakorduar për qetësim të situatës. Kryeministri i Kosovës, Albin...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img