Ballina Top Lajm Tragjedia në Kroaci/ Shpëton gruaja me dy djemtë e saj, por jo...

Tragjedia në Kroaci/ Shpëton gruaja me dy djemtë e saj, por jo edhe burri

Tragjedia e djeshme ku humbën jetën 10 mërgimtarë që ishin nisur nga Gjermania për në Kosovë, ka prekur zemrat e gjithsecilit.

Në mesin e të vde*kurve është edhe Sevdail Rrustemi nga Podujeva.

Lajmin për vde*kjen e tij e ka konfirmuar miku i shtëpisë, Fatmir Halimi i cili ka thënë se bashkë me të udhëtonte edhe motra e tij me dy djemtë por që ata kanë shpëtuar shëndosh e mirë.

Artikulli paraprak“Dy persona në gjendje të rëndë, sot transferohen në Zagreb”, detaje nga gjendja e të lënduarve në Kroaci
Artikulli tjetërTjetër ditë historike, Nora Gjakova mund rivalen franceze dhe i sjell Kosovës të artën e radhës (VIDEO)