E hënë, 27 Shtator, 2021

Momentet pas V R A S J E S së shqiptares në Florida, detaje të reja nga skena e K R I M I T (VIDEO)

Must Read

Banorë të zonës, kanë publikuar video pak pas  v r a s j e s  së 27-vjeçares shqiptare në Florida të SHBA-ve. Në videon në fjalë, dëgjohen të qarat e  f ë m i j ë v e, me gjasë, të të vegjëlve të Joana Pecas. Ajo është gjetur e  v r a r ë  pasditen e djeshme brenda makinës së saj, ku ndodheshin edhe dy fëmijët.

Sanda Bentil,  o f i c e r j a  që ka ndjekur nga afër ngjarjen, ka thënë se një telefonatë ka mbërritur rreth orës 17:30 në rajonin e tyre, ku i kanë transmetuar se një person ishte  q ë ll u a r. Kur oficerët mbërritën në vendin e ngjarjes, kanë gjetur 27-vjeçaren e  v d e k u r  brenda një makine, me  p l a g ë  të dukshme të shkaktuar nga një  a r m ë  zjarri. Ndërkohë pranë saj ndodheshin 2 fëmijët e  m i t u r,  të padëmtuar nga  s u l m i, por të  t m e rr u a r. ‘Dy fëmijë të vegjël sonte do të shkojnë në shtrat pa nënën e tyre,’ tha e prekur oficerja e policisë.

Personi që shihni në foto është Benjamin Robert Williams aka Bambi, 38 vjeç, i cili sipas policisë së Floridës aku*zohet si vr*asësi i 27 vjeçares më origjinë nga Libohova, Joana Peca.

Policia ka bërë vëzhgimet e kamerave të sigu*risë dhe ka kqyrur vendngjarjen, derisa doli në një përfundim të asaj se çfarë ndodhi në vendin e kri*min në Kopshtit Memorial ‘Woodlawn’ në Shën Petersburg rreth orës 17:30 të së shtunës së kaluar.

Joana Peca u gjet e vd*ekur nga policia. Dallohej qartë se e reja kishte marrë disa pla*gë me ar/më zj/arri. Sipas hetuesve, Williams dhe Peca kishin një fëmijë së bashku të cilin 27-vjeçarja e mbante në dorë kur Williams dysh*ohet se e qël*loi atë në fytyrë disa herë.

Vr/asësin e dyshuar 38-vjeçar policia e ka shp*allur në kërk*im.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Qetësimi i situatës në veri/ Kurti në mesnatë flet për telefonatat me Borrellin e Stoltenbergun

Kurti në një postim në Twitter ka bërë të ditur është dakorduar për qetësim të situatës. Kryeministri i Kosovës, Albin...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img