Ballina Argëtim Virale Një gjarpër tre metra kapet në raftin e erëzave të një supermarketi...

Një gjarpër tre metra kapet në raftin e erëzave të një supermarketi në Australi (VIDEO)

Një gjarpër dhjetë metra i gjatë befasoi blerësit në një supermarket në Sidnei, Australi kur u shfaq duke rrëshqitur poshtë një rafti në pjesën e erëzave.

Nuk dihet se sa kohë zvarraniku kishte qenë në dyqan apo si arriti të hyjë. Ai është një “klient i rrallë dhe i pakapshëm”, tha një zëdhënës i institucionit. Zëdhënësi shtoi gjithashtu se sapo gjarpri piton u pa, stafi i dyqanit “reagoi shpejt dhe me qetësi” për të rrethuar zonën për sigurinë e klientëve, transmeton Tetova News.

“Vetëm në Australi!” Shkroi një përdorues i Facebook kur ndau një video të gjarprit të madh në raftet e supermarketit Glenorie, në veriperëndim të qytetit.

Blerësja Helaina Alati, një hulumtuese e gjarpërinjve, u ndodh rastësiht në vendngjarje dhe doli vullnetare për ta kthyer gjarprin e madh në shkurret aty pranë. “Ajo ishte e qetë dhe aspak agr*esive,” tha ai.

Pythons diamanti nuk janë helmues , por mund të shkaktojnë një pickim të dhimbshëm. Ato gjenden në zonat e shkurreve dhe në parqet kombëtare të Sidneit, megjithëse shpesh kalojnë pa u vënë re për shkak të zakoneve të tyre të ngadalta dhe të lëvizjeve gjatë natës, shpjegon Muzeu Australian në faqen e tij të internetit, transmeton Tetova News.

Artikulli paraprakNdahet nga jeta në moshën 49-vjeçare shimpanzeja më e vjetër në Evropë
Artikulli tjetërKosova nga 20 gushti nën masa të rrepta anti-Covid