E hënë, 27 Shtator, 2021

Pushuesi nga Kosova tregon për tmerrin që pa në Antalia: Copat e hirit binin në plazh

Must Read

Zjarret që shpërthyen një javë më parë në Turqi që lanë të vdekur disa persona dhe të lënduar qindra të tjerë, kanë detyruar evakuimin e fshatrave të tëra. Nga zjarret është përfshirë edhe destinacioni i njohur turistik, Antalya.

Një kosovar i cili po pushonte në këtë destinacion, ka rrëfyer për përjetimet e tij, në momentin që zjarri kishte shpërthyer në afërsi të resortit ku ai po kalonte pushimet me familje. “Ishte një tmerr. Në fillim nuk e kemi ditë se çka po ndodhë, në orët e mbrëmjes klimat nuk kanë punu rreth 2-3 orë dhe askush nga personeli nuk na ka tregu se çka është duke ndodhë. Të nesërmen kemi dalë në plazh dhe e kemi pa që krejt qielli është i errët. Fillimisht kemi mendu se koha është e vranët, por pastaj e kemi kuptu se është krejt diçka tjetër. Unë e kam vërejtë një lloj tymi, i pyeta personelin dhe thanë që është një zjarr diku. Ka qenë një lloj paniku, për shkak se isha me familje. Gjatë gjithë ditës, kanë ra copa të hirit nëpër plazh dhe diell s’ka pasë fare se është mbuluar me tym”, tha ai në ATV.

VIDEO

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Qetësimi i situatës në veri/ Kurti në mesnatë flet për telefonatat me Borrellin e Stoltenbergun

Kurti në një postim në Twitter ka bërë të ditur është dakorduar për qetësim të situatës. Kryeministri i Kosovës, Albin...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img