Ballina Aktualitet Taravari: Aleanca për Shqiptarët do të mbështes Lëvizjen Besa në Tetovë dhe...

Taravari: Aleanca për Shqiptarët do të mbështes Lëvizjen Besa në Tetovë dhe Zhelinë (VIDEO)

Sekretari i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari në konferencën e sotme për shtyp deklaroi se do të mbështesin kandidatët e Lëvizjes Besa në komunat ku garojnë.

Ai tha se mirëpresim thirrjen e Lëvizjes Besa për mbështetje të ndërsjellë dhe se do të ketë mbështetjen e simpatizantëve të koalicionit Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës.

Taravari tha se vlerësojmë se B D I duhet të bjerë nga pushteti dhe shpresojmë që edhe Besa ta ketë me sinqeritet që B D I duhet të shkojë në opozitë./Telegrafi/

Artikulli paraprakFinalizohet marrëveshja mes Besës dhe ASH-së për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale (VIDEO)
Artikulli tjetërLIVE/ZGJEDHJET LOKALE 2021 – GARA PËR KOMUNËN E TETOVËS (VIDEO)