Ballina Aktualitet Ahmeti: Nuk mendoj që Lëvizja Besa do të del nga Qeveria

Ahmeti: Nuk mendoj që Lëvizja Besa do të del nga Qeveria

Kreu i B D I-së, Ali Ahmeti sot në Kuvend tha se nuk beson që Lëvizja Besa do të del nga  k o a l i c i o n i  qeverisës, shkruan TV21. Ahmeti tha se rivotimi në vendvotimin 2107 në Komunën e Zhelinës duhet të realizohet dhe se nuk duhet të bëhet  p r e s i o n  ndaj institucioneve që duhet të zbatojnë ligjin.

“Nuk mendoj që do të ndodhë diçka e tillë, sepse nuk ndihmon asgjë Besën, nëse tërhiqet. Mund të përdoret si një lloj  p r e s i o n i  ndaj  k o a l i c i o n i t, por koalicioni nuk dëmtohet nga deklarata dhe  p r e s i o n e  të tilla. Mbi të gjitha nuk është mirë sepse po ushtrohet  p r e s i o n e  ndaj institucioneve që duhet të zbatojnë ligjin”, deklaroi mes tjerash Ahmeti në një deklaratë në Kuvend.

Artikulli paraprakPËRMBYTJE TË MËDHA NË BOSNJË/Gjendje alarmante në Sarajevë! (VIDEO)
Artikulli tjetër12 deputetët e ASH-AAA e kanë firmosur bashkë me VMRO-DPMNE-në shkarkimin e Qeverisë!