Ballina Aktualitet “Autobusi ende në rrugë, ekipet e shpëtimit punojnë rreth tij”, fotoreporteri jep...

“Autobusi ende në rrugë, ekipet e shpëtimit punojnë rreth tij”, fotoreporteri jep detaje për aksidentin tragjik

Sylejman Kllokoqi, kameraman në AP, në një lidhje direkte në emisionin Frontal në T7 me Arsim Lanin ka dhënë informacione për aksidentin tragjik në Bullgari, raporton Gazeta Express.

Kllokoqi i cili ndodhet në autostradën e Strumës në Bullgari, aty ku edhe ndodhi aksidenti, ka treguar se autobusi është ende në vendin e ngjarjes dhe se rreth 10-15 mantilbardhët ende janë duke punuar rreth tij.

“Është një vend malor, është autostradë, një rrugë shumë e hapur dhe ne si gazetarë jemi këtu 1 kilometër larg autobusit ku ka ndodhur tragjedia. Çfarë mund të shohim nga këtu janë mantilalbardhët që kanë mbërri edhe nga Maqedonia e Veriut edhe nga Bullgaria dhe janë duke i bërë ekspertizën. Rruga është komplet e bllokuar dhe nuk ka kalime këtu pos mantilbardhët dhe ndihmat e shpejta të cilat lëvizin, vinë deri te autobusi dhe kthehen. Policia nuk lejon kurrfarë afërsimi te autobusi. Autobusi është ende aty. Ende janë mantilbardhët duke punuar rreth autobusit”, ka deklaruar ai.

Më tej ai është shprehur se është e çuditshme se si nafta është ndezur aq shpejt.

“Nuk e di sa është humane, nëpërmjet gazetarëve flitet se goma e djathtë  ka eksplodu, por sa është kjo e vërtetë, vërtetë nuk e dimë. Është pak për çudi që nafta të ndizet aq shpejt, ne e dimë si ndizet benzini e jo nafta aq shpejtë. Ka pas edhe disa kanistera brenda me derivate, sa është e vërtetë duhet me e prit finalen, mos të spekulojmë. Është një çudi, për pak muaj tri tragjedi neve na ndodhën, ajo e Zagrebit, kjo e Tetovës dhe kjo që po ndodh, thuajse me neve diçka nuk është në rregull”, ka shtuar ai. /abcnews.al/

@tetovanews