Ballina Kronika Detaje për autobusin e djegur dje në Shkup

Detaje për autobusin e djegur dje në Shkup

Ndezja e instalimit elektrik në pjesën e motorit të autobusit është shkaku i zjarrit të djeshëm për shkak të të cilit një autobus urban ka marrë flakë në bulevardin “Brigada e Tretë Maqedonase”, afër “Rade Konçar”, thonë për “Lokalno” nga JSP.

“Në momentin e rënies së zjarrit automjeti ka qenë me dyzet udhëtarë, shoferi në pasqyrën e pasme ka vërejtur tym nga pjesa e pasme e mjetit, është ndalur, ndërsa udhëtarët kanë zbritur, domethënë falë kujdesit të shoferit nuk ka pasur udhëtarë të lënduar.

Nga atje shtojnë se është shkaktuar vetëm dëm material dhe se për momentin po vlerësohet sasia e dëmit.

“Të gjitha automjetet e NTP Shkupi i nënshtrohen kontrollit të rregullt teknik dy herë në vit, përndryshe çdo automjet i NTP Shkup i përfshirë në transportin publik pas kthimit nga linja i nënshtrohet kontrollit dhe mundësisht servisit të nevojshëm, që do të thotë praktikisht automjetet janë i nënshtrohet ekzaminimit çdo ditë”, sqarojnë nga NTP.

Artikulli paraprakPolicia e Tetovës shton kontrollet për fishekzjarre dhe mjete piroteknike, dënimi nga 200 deri 500 euro
Artikulli tjetërNjë tjetër tërmet lëkund Greqinë, ku ishte epiqendra