Ballina Aktualitet Ganiu: Punonjësi ynë ka humbur dy vajza në këtë tragjedi (VIDEO)

Ganiu: Punonjësi ynë ka humbur dy vajza në këtë tragjedi (VIDEO)

Zyrtarisht 16 persona nga Çairi i Shkupit e kanë humbur jetën në aksidentin tragjik në Bullgari.

Por, kryetari i Çairit Visar Ganiu tha në një intervistë për Rubikonin në Klan Kosova se numri i viktimave nga kjo komunë është më i madh.

Ganiu theksoi se ka persona që banojnë në këtë komunë por adresat i kanë në komunat  e tjera.

“Po ne zyrtarisht jemi informuar se 16 persona që jetojnë në komunën e Çairit e kanë humbur jetën në tragjedinë në Bullgari. Por, ka edhe banorë që jetojnë me vite në komunën tonë por që adresat i kanë në komunat tjera. Numri është edhe mbi 20 qytetarë të komunës së Çairit”.

“Unë herët kam qenë në komunikim me zëvendësministrin e Brendshëm dhe kemi kërkuar listën e atyre që kanë qenë brenda autobusit”.

Si pasojë e aksidentimit të autobusit që shkonte nga Stambolli për në Shkup, humbën jetën 46 persona.

 

Artikulli paraprakDo të kryhet inspektim i jashtëzakonshëm në “Besa trans” Shkup
Artikulli tjetërEdhe në botën tjetër bashkë, çifti shqiptar humb jetën në aksidentin tragjik në Bullgari (Fotot)