Ballina Aktualitet Gjykata Administrative vendos: S’ka rivotim në Zhelinë, komuna i mbetet Lëvizjes Besa

Gjykata Administrative vendos: S’ka rivotim në Zhelinë, komuna i mbetet Lëvizjes Besa

Gjykata Administrative pranoi padinë e Lëvizjes Besa e cila paditi vendimin e KSHZ per rivotim ne vendvotimin 2107 ne Zheline.

Gjykata Administrative vendosi ne favor te paditësit Lëvizjes Besa dhe konfirmoi rezultatin zgjedhor paraprak ku ka fituar kandidati i Lëvizjes Besa, Blerim Sejdiu./Alsat

Zgjedhjet Lokale 2021/Ja si u votua në çdo fshat të Komunës së Zhelinës

Komuna e Zhelinës, raundi i dytë i Zgjedhjeve Lokale 2021

Rezultati e përgjithshëm:

Fatmir Izairi 5.102 – 49,29%

Blerim Sejdiu 5.171 – 49,96%

Në vazhdim keni rezultatet për çdo fshat dhe vendvotim.

UZURMISHT:

Fatmir Izairi 122

Blerim Sejdiu 104

PALLATICË:

Fatmir Izairi 217+105+185+135 = 642

Blerim Sejdiu 79+121+139+107 = 446

GRUPÇIN:

Fatmir Izairi 180

Blerim Sejdiu 237

DËBËRCË:

Fatmir Izairi 161+147 = 308

Blerim Sejdiu 192+226 = 418

ÇIFLIK:

Fatmir Izairi 168

Blerim Sejdiu 329

KOPAÇINDOLL:

Fatmir Izairi 104

Blerim Sejdiu 440

CEROVË:

Fatmir Izairi 109

Blerim Sejdiu 114

NOVO SELLË:

Fatmir Izairi 160

Blerim Sejdiu 142

ROGLE:

Fatmir Izairi 189

Blerim Sejdiu 114

LLËRCË:

Fatmir Izairi 98+143 = 241

Blerim Sejdiu 387+379 = 766

MEROVË:

Fatmir Izairi 184

Blerim Sejdiu 224

SALLAREVË:

Fatmir Izairi 99+79 = 178

Blerim Sejdiu 117+68 = 185

LLUKOVICË:

Fatmir Izairi 9

Blerim Sejdiu 3

ZHELINË:

Fatmir Izairi 172+244+227+244+306+300 = 1493

Blerim Sejdiu 57+53+110+61+52+99 = 432

STRIMNICË:

Fatmir Izairi 107+97+101+66 = 371

Blerim Sejdiu 158+124+173+142 = 597

LESHNICA E EPËRME:

Fatmir Izairi 51

Blerim Sejdiu 34

LESHNICA E POSHTME:

Fatmir Izairi 83

Blerim Sejdiu 67

TREBOSH:

Fatmir Izairi 120+127+121+140 = 508

Blerim Sejdiu 113+175+115+115 = 518

ZRD:

Fatmir Izairi 2

Blerim Sejdiu 1

Artikulli paraprakSKËNDER REXHEPI: NËNSHKRIMI IM NUK DO TË QËNDROJË ME TË “LEVICËS” (VIDEO)
Artikulli tjetërDokumenti zyrtar me firmat e 61 deputetëve për rrëzimin e Qeverisë së Zaevit