Ballina Aktualitet Kasami përjashton Kastriot Rexhepin nga Lëvizja BESA

Kasami përjashton Kastriot Rexhepin nga Lëvizja BESA

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, njofton opinionin për përjashtimin nga kjo parti të deputetit Kastriot Rexhepi.

Postimi i plotë i Kasamit:

“NJOFTIM PËR OPINIONIN
Duke marrë parasysh veprimet e fundit të deputetit të Lëvizjes BESA Kastriot Rexhepi i cili ditë më parë nuk u paraqit në kuvend, për të mbështetur mocionin e mosbesimit të qeverisë, me çka i njëjti veproi në kundërshtim me vendimin e partisë me ç’rast dëmtoi rëndë edhe prestigjin e partisë, Lëvizja BESA, respektivisht unë si Kryetar partie, konform normave statutore përkatësisht nenit 14 paragrafit 3 pika 3.3 të Statutit të Lëvizjes BESA, anëtarin e lartëpërmendur e përjashtoj nga të gjitha pozicionet partiake dhe të qenurit anëtar i Lëvizjes BESA.
Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.” – përfundoi Kasami.

Artikulli paraprakKurti takohet me zëvendëspresidenten e SHBA-së, Kamala Harris (FOTO)
Artikulli tjetërNPK “TETOVA”: Uji në Tetovë është totalisht i pijshëm (Dokumente)