Ballina Aktualitet Maqedonia e Veriut Ndahet nga jeta ish-imami i xhamisë “Gam-Gam”, mulla Hamdi ef. Hoxha

Ndahet nga jeta ish-imami i xhamisë “Gam-Gam”, mulla Hamdi ef. Hoxha

“Të Allahut jemi dhe vetëm tek Ai do të kthehemi”
Me dhimbje dhe pikëllim të thellë morëm lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të ish Imamit tē xhamisë së Gam Gamit, mulla Hamdi ef. Hoxha, njofton Myftinia e Tetovës.

Në emrin e BFI-së Myftinia e Tetovës, në emër të hoxhallarëve, xhematit të Tetovës dhe në emrin tim personal, shprehim ngushëllimet më të sinqerta dhe të thella familjes, shokëve, xhematit dhe miqve të tij. E lusim Allahun Fuqiplotë, që rahmetliun ta shpërblejë me xhennet, ndërsa familjarëve t’u japë sabër.

BFI-Myftinia e Tetovës
Myftiu:
Prof. Dr. Qani ef. Nesimi

Artikulli paraprakALTERNATIVA VENDOS NESËR PËR RRËZIMIN E QEVERISË (VIDEO)
Artikulli tjetërZAEVI ANULON DORËHEQJEN, AUTORIZOHET PËR NEGOCIATA?!