Ballina Aktualitet Pjesa më e madhe e viktimave janë nga Komuna e Studeniçanit (VIDEO)

Pjesa më e madhe e viktimave janë nga Komuna e Studeniçanit (VIDEO)

Numri më i madh i viktimave janë nga komuna e Studeniçanit. Ndërkohë edhe 7 të shpëtuarit e këtij aksidentit tragjik janë po nga ky fshat. Nga Studeniçani ka humbur jetën edhe një mësuese e shkollës Ismaili Qemali në Shkup dhe vajza e saj nxënëse në klasën e 6-të në të njëjtën shkollë. Edhe familja Jahi që humbi më shumë persona në këtë aksident ishin po nga kjo komunë.

 

Artikulli paraprakU shua familja me 12 anëtarë në Bullgari, flet i afërmi i tyre: Autobusët janë të vjetër, mjafton të shihni gomat
Artikulli tjetërTragjedia në Bullgari, 5 viktima nga Tetova (VIDEO)