Ballina Aktualitet VMRO, ASH, Besa, Alternativa dhe E Majta krijojnë shumicë të re parlamentare...

VMRO, ASH, Besa, Alternativa dhe E Majta krijojnë shumicë të re parlamentare (VIDEO)

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në rrjetin social facebok ka publikuar fotografi duke thënë se ata kanë shumicë të re parlamentare.

“E ardhja e re po vjen, koha e re dhe shpresa e re. Na presin sfida të fuqishme, jemi të vetëdijshëm dhe falënderues për përkrahjen dhe së bashku do të kemi sukses. Maqedonia do të ketë sukses. Kemi shumicë të re parlamentare”, ka shkruar Micksoki

https://youtu.be/vjNdzsIWxFE

Statusi i Mickoskit:

VIDEO:

https://youtu.be/Va0ufoPM_Ok

 

Artikulli paraprak12 deputetët e ASH-AAA e kanë firmosur bashkë me VMRO-DPMNE-në shkarkimin e Qeverisë!
Artikulli tjetërTaravari: Kemi shumicën, fillim i fundit të BDIzmit! (VIDEO)