Ballina Aktualitet Lajme Zgjedhjet Lokale 2021/Ja si u votua në çdo fshat të Komunës së...

Zgjedhjet Lokale 2021/Ja si u votua në çdo fshat të Komunës së Zhelinës

Në Komunën e Zhelinës është zhvilluar raundi i dytë i zgjedhjeve lokale ku janë përballur kryetari aktual i kësaj komune nga radhët e Lëvizjes BESA, Blerim Sejdiu dhe ish-kryetari i kësaj komune nga Bashkimi Demokratik për Integrim, Fatmir Izairi. Gara ka qenë e fortë dhe vetëm 69 vota kanë bërë dallimin dhe ia kanë mundësuar Blerim Sejdiut që të fitojë mandatin e dytë për ta drejtuar këtë komunë. Fatmir Izairi  ka fituar 5.102 vota (49,29%) dhe Blerim Sejdiu  5.171 (49,96%), transmeton Tetova News.

Komuna e Zhelinës, raundi i dytë i Zgjedhjeve Lokale 2021

Rezultati e përgjithshëm:

Fatmir Izairi  5.102 – 49,29%

Blerim Sejdiu  5.171 – 49,96%

Në vazhdim keni rezultatet për çdo fshat dhe vendvotim.

UZURMISHT:

Fatmir Izairi  122

Blerim Sejdiu  104

PALLATICË:

Fatmir Izairi  217+105+185+135 = 642

Blerim Sejdiu 79+121+139+107 = 446

GRUPÇIN:

Fatmir Izairi  180

Blerim Sejdiu  237

DËBËRCË:

Fatmir Izairi  161+147 = 308

Blerim Sejdiu  192+226 = 418

ÇIFLIK:

Fatmir Izairi  168

Blerim Sejdiu  329

KOPAÇINDOLL:

Fatmir Izairi  104

Blerim Sejdiu  440

CEROVË:

Fatmir Izairi  109

Blerim Sejdiu  114

NOVO SELLË:

Fatmir Izairi 160

Blerim Sejdiu  142

ROGLE:

Fatmir Izairi 189

Blerim Sejdiu  114

LLËRCË:

Fatmir Izairi  98+143 = 241

Blerim Sejdiu  387+379 = 766

MEROVË:

Fatmir Izairi 184

Blerim Sejdiu  224

SALLAREVË:

Fatmir Izairi  99+79 = 178

Blerim Sejdiu  117+68 = 185

LLUKOVICË:

Fatmir Izairi 9

Blerim Sejdiu 3

ZHELINË:

Fatmir Izairi 172+244+227+244+306+300 = 1493

Blerim Sejdiu  57+53+110+61+52+99 = 432

STRIMNICË:

Fatmir Izairi  107+97+101+66 = 371

Blerim Sejdiu 158+124+173+142 = 597

LESHNICA E EPËRME:

Fatmir Izairi 51

Blerim Sejdiu 34

LESHNICA E POSHTME:

Fatmir Izairi 83

Blerim Sejdiu 67

TREBOSH:

Fatmir Izairi 120+127+121+140 = 508

Blerim Sejdiu 113+175+115+115 = 518

ZRD:

Fatmir Izairi 2

Blerim Sejdiu 1

Bonus video:

https://youtu.be/alZPN9BWVEg

Bonus video:

 

Artikulli paraprakZaev thërret kryetarët e partive të shumicës parlamentare: Do të bisedohet për kryeministër dhe qeveri të re
Artikulli tjetërSi e paralajmëroi Bilall Kasami fitoren në Tetovë (Video)