Ballina Kronika Aksident në Gostivar, plagoset rëndë 54-vjeçari nga Vrapçishti

Aksident në Gostivar, plagoset rëndë 54-vjeçari nga Vrapçishti

Një person nga Vrapçishti ka mbetur i plagosur rëndë nga aksidenti që ka ndodhur dje rreth orës 14:00.

Siç njofton MPB-ja, në rrugën “Vëllezërit Gjinovski” në Gostivar, ka ndodhur një aksident trafiku ku u përfshinë makina e tipit “Volkswagen Golf”, e drejtuar nga personi me inicialet E.H. (60 vjeç) nga fshati Vrapçisht dhe makina tjetër e tipit “Mercedes”, e drejtuar nga personi me inicialet M. D. (26 vjeç) nga fshati Raven, të dy me targa të Gostivarit, njofton SPB-Tetovë, transmeton Tetova News.

Në këtë aksident është lënduar rëndë pasagjeri i automjetit “Golf”, A.R. (54 vjeç) nga fshati Vrapçisht, i cili është shtruar në Qendrën mjekësore në Gostivar.

Kontroll është kryer nga një ekip inspektues nga Stacioni Policor Gostivar.

Artikulli paraprakA jetojmë brenda një simulimi, apo në një botë reale?
Artikulli tjetërNdahet nga jeta poeti i njohur shqiptar, Arben Duka