Ballina Kronika Kallëzime penale për katër persona nga Gostivari

Kallëzime penale për katër persona nga Gostivari

Zyra e Jashtme për Çështje Kriminalistike në Gostivar ka ngritur kallëzime penale kundër personave me inicialet A.M. (18), J.M. (20), M.D. (19) dhe një të mituri, të gjithë nga Gostivari, për shkak të ekzistimit të dyshimit për kryerjen veprën penale „prodhim dhe shpërndare të paligjshme e substancave narkotike, substancave psikotrope dhe prekursorëve”.

Gjatë korrikut 2021, të pandehurit blenë marijuanë për ta tregtuar duke e ripaketuar në pako më të vogla. Gjatë kontrollit në një automjet në oborrin e A.M. dhe të miturit iu gjet një pjesë e drogës./TetovaNews

Artikulli paraprakDigjet një automjet në Fushën e Tophanës në Shkup (FOTO)
Artikulli tjetërPse veriu i Kosovës është strehë e grupeve kriminale?