Ballina Kronika Ngjarje e rëndë në Tetovë: Gruaja 44-vjeçare plagos 60-vjeçarin

Ngjarje e rëndë në Tetovë: Gruaja 44-vjeçare plagos 60-vjeçarin

Sot (10 dhjetor 2021), rreth ors 1 e 45 minuta, pjestarët e Sektorit për Punë të Brendshme të Tetovës kanë privuar nga liria 44-vjeçaren me inicialet L.Gj. dhe 58-vjeçarin me inicialet F.R, që të dy nga Tetova për shkak të dyshimit se L.Gj.,më herët, në banesën e personit me inicialet A.T. (60 vjeç), ku banonte bashkë me F.R, me një mjet të fortë ka plagosur A.T, njofton SPB-Tetovë, transmeton Tetova News.

Ai u dërgua në Spitalin Klinik të Tetovës, ku i është dhënë përkujdesi shëndetësor.

Inspektim në vendin e ngjarjes ka kryer një ekip i SPB-Tetovë, kurse personat L.Gj. dhe F.R. janë ndaluar në stacionin policor në Tetovë dhe pas zbardhjes së plotë të ngjarjes do të bëhen kallëzimet adekuate.

Artikulli paraprakAksident në Grupçin, përplaset keq këmbësorja
Artikulli tjetërVIDEO E PLOTÊ/Mbahet seanca e tretë e Këshillit të Komunës së Tetovës, nuk u votua që NPK “Tetova” të menaxhojë mirëmbajtjen dimërore të rrugëve