Ballina Aktualitet Kosovë LIVE/Zjarr i madh në Ferizaj, kaplohet nga zjarri objekti i “Viva Fresh”...

LIVE/Zjarr i madh në Ferizaj, kaplohet nga zjarri objekti i “Viva Fresh” (VIDEO)

Një zjarr ka shpërthyer në një objekt të një qendreje tregtare në Ferizaj, gjegjësisht në objektin e “Viva Fresh”.

Kështu raportohet nga mediat lokale, ndërsa mësohet se bëhet fjalë për njërin nga rrjetet më të njohura të marketeve në Kosovë.Lidhur me këtë, Kanun Veseli nga policia e rajonit të Ferizajt, ka bërë të ditur, se deri tani nuk ka të lënduar nga rast.

”Rreth ores 00:11 eshte raportuar se qendra tregtare Viva Fresh Story eshte kapluar nga nje zjarr. Ekipet e policise dhe zjarrefikesit kane dal ne vendin e ngjarjes. Nuk raportohet per te lenduar”.

VIDEO:

VIDEO:

Artikulli paraprakA mund të bëhet Arabia Saudite prodhuesi më i madh i hidrogjenit
Artikulli tjetërUlen rastet me Covid-19 në Gjermani, qeveria mund të lehtësojë masat