Ballina Shëndeti Këshilla VIDEO/Zjeni banane në një tenxhere me kanellë, çfarë do t’ju ndodh para...

VIDEO/Zjeni banane në një tenxhere me kanellë, çfarë do t’ju ndodh para gjumit

Nëse pini kanellë me banane para se të shtriheni në shtrat, do të keni gjumin më të mirë! Rezultatet janë unike!

Keni një problem të tmerrshëm gjumi? Atëherë ju sugjerojmë ta pini këtë pije! Një truk krejtësisht natyral që të mund të flini më lehtë dhe të keni më shumë energji kur zgjoheni. Pijeni pijen pak para gjumit.

Bananet, përveç gjumit, kanë edhe veti të tjera mrekullibërëse, ndaj duhet t’i përfshini në dietën tuaj! Por le të shohim përbërësit për pije!

Përbërësit:

1 banane, mundësisht e rritur në mënyrë organike

1 gotë ujë të nxehtë

pak kanellë./abcnews.al

Artikulli paraprakVepra e shqiptaro-amerikanes në qendrën Rockefeller të Nju Jorkut
Artikulli tjetërTë gjithë drejt Gjermanisë, 27 mijë shqiptarë ikën zyrtarisht në 3 vjet