Ballina Shëndeti Këshilla Cilat janë arsyet që vezët prishen shpejt?

Cilat janë arsyet që vezët prishen shpejt?

Vezët janë diçka që gjendet pothuajse në çdo frigorifer. Zakonisht i vendosim në derën e frigoriferit, ku ka një rast të veçantë.

Por duket se kjo nuk është më e mira. Sipas ekspertëve, për shkak të hapjes dhe mbylljes së derës së frigoriferit, ka ndryshim të shpeshtë të temperaturës, me pasojë që vezët prishen më shpejt.

Kjo është arsyeja pse do të ishte mirë t’i ruani ato thellë në frigorifer. Mund t’i hiqni nga kutia dhe në mënyrë ideale t’i vendosni në një tas në pjesën e pasme, ku është vendi më i ftohtë./abcnews.al

Artikulli paraprakAnëtarësimi në NATO, Suedia e Finlanda, ende shumë punë për të bërë për të bindur Turqinë
Artikulli tjetërBota në krizë ushqimore, Zelensky: 22 milionë ton grurë në pritje ndërkohë që Rusia bllokon portet