Ballina Shëndeti Ilaçi natyral për veshkat e pastra, sekreti fshihet vetëm te një frut...

Ilaçi natyral për veshkat e pastra, sekreti fshihet vetëm te një frut (VIDEO)

Portokalli i kuq është një agrume tropikale me shije të ëmbël dhe të thartë, është e pasur me lëndë ushqyese, antioksidantë dhe fibra. Njëkohësisht jep kalori minimale, pra është ideal për dietë.

Hulumtimet kanë treguar se grejpfruti ka përfitime të mëdha shëndetësore, pasi kontribuon në humbjen e peshës dhe zvogëlon rrezikun e sëmundjeve të zemrës.

Mund të ndihmojë gjithashtu në parandalimin e depozitimit të kalciumit dhe formimin e gurëve në veshka.

Shikoni me detaje përfitimet e tyre në videon e mëposhtme:

Artikulli paraprakNëse doni t’iu shtohet pasuria, mësoni çfarë duhet të bëni
Artikulli tjetërNjë zjarr i madh ka shpërthyer në një qendër biznesesh në Moskë (VIDEO)