Ballina Shëndeti Këshilla Ky test zbulon nëse duhet t’i jepni fund lidhjes tuaj

Ky test zbulon nëse duhet t’i jepni fund lidhjes tuaj

Kur jemi në një lidhje për një kohë dhe gjithçka funksionon ashtu siç duhet, zakonisht martesa është hapi tjetër i pritur. Megjithatë, ndonjëherë ndodh që një grua nuk është e sigurt nëse dëshiron apo duhet të martohet me burrin me të cilin ka në krah.

Ky është një reagim normal dhe është më së shumti çështje nervozizmi dhe emocioni, sepse martesa është një hap i rëndësishëm, por ndonjëherë kjo ndjenjë shfaqet për një arsye. Për të shpëtuar veten nga stresi, do të ishte mirë që të vlerësoheni nëse duhet të qëndroni me të.

Pyetja e vetme është se si. Jenna Hawking është një eksperte marrëdhëniesh dhe ka krijuar një test të thjeshtë prej vetëm dy sekondash, falë të cilit mund të përcaktoni nëse duhet të martoheni me partnerin ose do të ishte më mirë t’i jepni fund lidhjes.

“Zakonisht këtë test e bëj pas disa takimesh, le të themi, tre muaj nga fillimi i lidhjes. E shikoj mirë njeriun me të cilin jam në lidhje dhe imagjinoj në kokë skenën e ecjes në zyrën e gjendjes civile. Mendoj se nëse do të isha e lumtur dhe e emocionuar të shihja personin që po më pret në altar?’

A do të mendoja se isha kaq me fat që u martova me të? Ose thjesht do të mendoja se ai duket si një person i mirë dhe se mund të kem një jetë të mirë me të”, thekson ajo. Sipas saj, nëse ndodh opsioni i parë, pra nëse jeni vërtet i lumtur për shkak të personit që shihni përballë, duhet të qëndroni me të.

Megjithatë, në rast se anoni drejt opsionit të dytë, do të ishte mirë t’i jepni fund marrëdhënies. Ky opsion nuk ofron dashuri të jashtëzakonshme. /abcnews.al

Artikulli paraprakMësoni këtë truk të thjeshtë për tu zënë gjumi në dy minuta
Artikulli tjetër“Lija e majmunëve po përhapet me shpejtësi”, OBSH: Nevojiten veprime konkrete për ta frenuar