Ballina Kronika Tetovë – Kapet me “presh në dorë” një falsifikator eurosh, iu gjetën...

Tetovë – Kapet me “presh në dorë” një falsifikator eurosh, iu gjetën 29 kartëmonedha të falsifikuara nga 100 euro.

Me datë 25.08.2022, rreth orës 15:20, në rrugën “Boris Kidriç” në Tetovë, zyrtarë policorë të SPB Tetovë kanë ndaluar 39-vjeçarin O.I. nga Shkupi nën dyshimin për “falsifikim parash”, vepër e dënueshme nga neni 268 i Kodit Penal.

Gjatë kontrollit iu gjetën dhe iu morën 29 kartëmonedha të falsifikuara nga 100 euro.

Ai është ndaluar në Stacionin Policor Tetovë për procedurë të mëtutjeshme dhe pas dokumentimit të rastit do të përpilohet parashtresa përkatëse.

Ndryshe, O.I. po ashtu dyshohet se ka qarkulluar me kartëmonedha të falsifikuara në rajonin e gjerë të Kërçovës.

Artikulli paraprakLAMTUMIRË PROFESOR
Artikulli tjetërNuk kishte ndodhur që nga viti 1979, gratë në Iran mundën të ndiqnin një ndeshje futbolli (VIDEO)