Ballina Argëtim Showbiz Këngëtari ndërroi jetë në skenë, bashkëshortja shtatzënë reagon e tronditur (VIDEO)

Këngëtari ndërroi jetë në skenë, bashkëshortja shtatzënë reagon e tronditur (VIDEO)

Muzikanti i njohur nga Haiti Mikaben ka ndërruar jetë pasi u rrëzua në skenë gjatë një koncerti në Paris. Artisti i mirënjohur, emri i vërtetë i të cilit është Michael Benjamin, performoi në Açor Arena me 20,000 vende si i ftuar i grupit Haitian Carimi. Teksa doli nga skena, Mikaben u rrëzua papritmas. Të tronditur, kalimtarët e rastit nxituan të lajmërojnë shërbimet e urgjencës.

Açor Arena konfirmoi lajmin për vdekjen e tij të dielën me një deklaratë në Twitter.

Ndërkohë, gruaja e tij Vanessa, e cila është shtatzënë me fëmijën e tyre të tretë, ndau një postim në llogarinë e saj në Instagram duke falënderuar për lutjet dhe duke kërkuar privatësi teksa mban zi për humbjen e burrit të saj. “Faleminderit për lutjet tuaja. Ju lutem mos më telefononi. Nuk jam në gjendje të flas. Kam humbur gjysmën time tjetër dhe nuk jam në gjendje të them asnjë fjalë”./abcnews.al

Artikulli paraprakBashkimi Europian do të trajnojë 15 mijë ushtarë ukrainas
Artikulli tjetërNdahet nga jeta këngetarja e njohur, ky është hiti i saj i famshëm