Ballina Kronika Burri vret gruan shtatzënë para maternitetit në Prishtinë (VIDEO)

Burri vret gruan shtatzënë para maternitetit në Prishtinë (VIDEO)

Një krim i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Prishtinë, ku një burrë ka vrarë gruan e tij shtatzënë para maternitetit.

Viktima është 35 vjeçe dhe mësohet se ngjarja ka ndodhur në maternitetin e quajtur Gjinekologjia Universitare e Kosovës (QKUK).

“Rreth orës 18:00, kemi pranuar informatën për një trup të pajetë, në oborrin e QKUK-së në Prishtinë. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes si dhe ekipi mjekësor të cilët kanë konstatuar vdekjen e viktimës, femër, rreth 35 vjeç. Mbështetur në informacionet e para, dyshimet e ngritura sugjerojnë se bëhet fjalë për vrasje. Aktualisht policia në koordinim me prokurorin e shtetit ka nisur një hetim dhe po vijon ndërmarrjen e të gjitha veprimeve hetimore dhe të ekzaminimit, me qëllim sqarimin e plotë të ngjarjes”- njofton policia.

Artikulli paraprakE trishtë, këngëtari i njohur vdes pak orë pasi u martua (VIDEO+FOTO)
Artikulli tjetërVende për 400 mijë punëtorë të kualifikuar, Gjermania lehtëson rregullat e punës