Ballina Kronika Po punonte në një hotel luksoz, shqiptari rrëzohet nga shkallët dhe ndërron...

Po punonte në një hotel luksoz, shqiptari rrëzohet nga shkallët dhe ndërron jetë në Itali

Një aksident fatal në punë i ka marrë jetën një shqiptari në Itali. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Komunën Montecatini Val di Cecina (Piza) ku shqiptari humbi jetën si pasojë e rënies nga një shkallë.

Në ndihmë të shqiptarit shkuan dy ambulanca dhe një helikopter që u munduan ta mbanin në jetë. Fillimisht, mjeku i mbërritur në vendngjarje nuk ka mundur të mos konfirmojë vdekjen.

Shqiptari vdiq mëngjesin e sotëm në Ponteginori, brenda pronës Mocajo, një rezidencë e shekullit të tetëmbëdhjetë e shndërruar në një hotel luksoz prej vitesh, në Ponteginori, një fshat në komunën Montecatini Val di Cecina, në zonën e Pizës.

Trupi i burrit u gjet i pajetë në këmbët e një shkalle dhe karabinierët e kompanisë Volterra (Pisa) po operojnë në vend dhe po përpiqen të rindërtojnë dinamikën e saktë të asaj që ndodhi.

Hipoteza kryesore është se ishte një aksident në punë, edhe nëse hetuesit ruajnë ende konfidencialitetin maksimal për këtë çështje dhe po mbledhin dëshmi dhe elementë të tjerë të dobishëm për të sqaruar saktësisht se si kanë ndodhur ngjarjet.

@tetovanews