Ballina Kronika Dy persona nga Sllatina kapen “gafil” në Tetovë

Dy persona nga Sllatina kapen “gafil” në Tetovë

Me datë 22.12.2022, në ora 21:40, në rrugën “T. Cipovski-Merxhan” në Tetovë, punonjëit policorë nga SPB Tetovë kanë privuar nga liria një 33 vjeçar dhe një 38 vjeçar, të dy nga Sllatina e Tetovës, për shkak se gjatë kontrollit të kryer ndaj tyre është gjetur marijuanë.

Në të njëjtin vend, gjatë ndërmarrjes së masave zyrtare, në orën 21:55 është privuar nga liria edhe D.S.(30) nga Tetova pasi që ka sulmuar fizikisht një zyrtar policor.

Në të njëjtën kohë, tek ai gjatë kontrollit është gjet një th i kë. Personat janë ndaluar në komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të ngrihen kallëzimet përkatëse.

Video bonus:

Video bonus:

Artikulli paraprakCIKLON BOMBË NË SHBA: 1.4 milionë njerëz pa energji elektrike, shumë të vdekur, temperaturat bien deri në -45C (FOTO/VIDEO)
Artikulli tjetërUniformat blu ndalojnë tre persona nga Tetova