Ballina Kronika Ngjarje e rëndë në Sellcë të Keqe, ndalohen 5 persona

Ngjarje e rëndë në Sellcë të Keqe, ndalohen 5 persona

Dje (12 dhjetor), në ora 14:15, zyrtarët policorë të SPB-Tetovë kanë privuar nga liria personat: Sh.A. (59), M.A. (46), B.S. (32) nga Pallçishti i Poshtëm i Tetovës, H.S. (34) dhe G.S. (70) nga Sellca e Keqe e Tetovës, të cilët janë denoncuar nga 24-vjeçari S.N. nga Gradeci i Gostivarit se ai dhe nëna e tij 52-vjeçare, rreth orës 11.00 kanë qenë të sulmuar fizikisht në një shtëpi në Sellcë të Keqe.

Sipas raportit, të njëjtit gjatë sulmit kanë përdorur edhe sende prej druri, si dhe i kanë penguar të largohen me një automjet të cilin e kishin thirrur ndërkohë. Personat e privuar janë ndaluar në Stacionin Policor Tetovë, për zbardhjen dhe dokumentimin e rastit.

Video bonus:

Artikulli paraprak19-vjeçari nga Kosova humb jetën në një aksident trafiku në Tirolin e Jugut
Artikulli tjetërShkëlqimi dhe rënia e eurodeputetes Eva Kaili