Ballina Kronika Kapet tetovari që kishte ikur nga Burgu i Idrizovës, zbulohet se gjatë...

Kapet tetovari që kishte ikur nga Burgu i Idrizovës, zbulohet se gjatë arratisë i kishte marrë jetën një 64-vjeçari nga Shkupi

Policia ka bërë sot kallëzim penal ndaj personit me inicialet F.U. (39) nga Tetova për shkak të dyshimit të bazuar për veprën penale “Vrasje”.

Tetovari dyshohet se më 29 dhjetor të vitit të kaluar, në Rr. “1737” në Shkup, me përdorim të një lënde të mprehtë – thikë ka vrarë personin me inicialet A.D. (64) nga Shkupi.

– Gjegjësisht, pas raportimit se në një shtëpi të braktisur në rrugën “1737” në Shkup është gjetur një person i vdekur me lëndime të dukshme, janë ndërmarrë masa dhe veprime nga ana e zyrtarëve policorë të NJKDH – DKGJS në SPB. Shkup, janë siguruar provat materiale dhe identiteti i autorit të krimit F.U. (personi i cili është i dënuar dhe është dashur të vuajë dënimin me burg në Idrizovë, por në atë periudhë ka qenë në arrati). F.U. është ndaluar nga zyrtarët policorë nga SPB Shkup dhe është dërguar në Burgun e Idrizovës, ndërsa në intervistën zyrtare ka pranuar veprën penale, njofton MPB.

Për kujtesë, mediat më 30 dhjetor informuan se në orët e mëngjesit, në një shtëpi të braktisur afër rrugës së Avoketërve („Адвокатската улица“) në qendër të Shkupit është gjetur një person i vdekur me lëndime të dukshme./tetova.com

Полицијата денеска поднесе кривична пријава против Ф.У. (39) од Тетово поради основано сомнение за извршено кривично дело „Убиство“.

Тетовецот се сомничи дека на 29 декември минатата година ул. „1737“ во Скопје, со употреба на остар предмет – нож го усмртил А.Д. (64) од Скопје.

-Имено, по добиена пријава дека во напуштена куќа на улица „1737“ во Скопје било пронајдено починато лице со видливи повреди, преземени се мерки и активности од страна на полициски службеници од Единицата за насилен криминал – Одделение за крвни и сексуални деликти при СВР Скопје, обезбедени се материјални докази и утврден е идентитетот на сторителот на кривичното дело Ф.У. (лице кое е осуденик кој требало да биде на издржување на казна затвор во КПУ Идризово Скопје, но во тој период бил во бегство). Ф.У. е приведен од полициски службеници од СВР Скопје и спроведен во КПУ Идризово, а во службен разговор го признал делото, информира МВР.

За потсетување, медиумите информираа на 30-ти декември дека во утринските часови во напуштена куќа во близина на Адвокатската улица во центарот на Скопје беше пронајдено починато лице со видливи повреди.

Artikulli paraprakDy nuse nga Tetova në hall të madh me burrat, kërkojnë ndihmën e policisë | Lajmet e kronikës së zezë
Artikulli tjetërVIDEO/Hajduti kapet me „gishtat në mjaltë“ në Maqedoni