Ballina Kronika Përfshihet nga zjarri, shkrumbohet shtëpia në lagjen e vilave të Kalasë së...

Përfshihet nga zjarri, shkrumbohet shtëpia në lagjen e vilave të Kalasë së Tetovës (VIDEO+FOTO)

Për Zharko Anançevskin nga Tetova, vila e djegur në lagjen Kala të Tetovës praktikisht ishte shtëpi. Ai kalonte pothuajse të gjitha ditët atje. Ai mori një telefonatë dje në mëngjes se ajo ishte kapluar nga zjarri.

MË KANË TELEFONUAR SOT NË MËNGJES NË ORËN 8 SE KA RËNË ZJARR, KAM THIRRUR ZJARRFIKËSIN, KANË ARDHUR SHPEJT. KUR ERDHA, GJITHÇKA ISHTE DJEGUR. PËR MUA SHTËPIA IME E PARË ËSHTË KËTU, SHTËPIA IME E DYTË NË TETOVË. KRYESISHT JETOJ KËTU, GJATË VERËS MBAJ BAGËTI, THOTË ZARKO ANANÇEVSKI, PRONARI I SHTËPISË.

Familja e ka shtëpinë prej 30 vitesh. Ata shpresojnë në ndihmën komunale për ta rikthyer atë.

SHPRESOJ SE DO TA RIKTHEJMË. NËSE NDIHMON EDHE KOMUNA. TANI KËTU ËSHTË E PAMUNDUR TË HYSH DHE TË MOS JETOSH, THOTË ANANÇEVSKI.

Fatmirësisht nuk ka të lënduar, por vetëm dëme materiale. Në shuarjen e zjarrit kanë ndërhyrë 12 zjarrfikës me 4 automjete.

Ky është zjarri i parë në një objekt këtë vit në Tetovë, ndërsa në vitin 2022 zjarrfikësit kanë shuar 412 zjarre./Telma- Tetova News

VIDEO BONUS:

 

@tetovanews