Ballina Top Lajm Ndërroi jetë Bekim Jashari, ish-pjesëtar i UÇK-së nga Kumanova

Ndërroi jetë Bekim Jashari, ish-pjesëtar i UÇK-së nga Kumanova

Ndërroi jetë ish-ushtari i UÇK-së Bekim Jashari

Pas një sëmundjeje të rëndë, sot ka ndërruar jetë ish-ushtari i UÇK- së Bekim Jashari nga Kumanova.

Ceremonia dhe varrimit, sipas familjarëve, do të bëhet nesër (24.02.2023), pas namazit të drekës.

Ndërroi jetë Bekim Jashari, ish-pjesëtar i UÇK-së nga Kumanova

Pas një sëmundje të rëndë, ka ndërruar jetë sot, Bekim Jashari nga Kumanova, ish pjesëtar i Ushtrisë Çlirimitare Kombëtare (UÇK).
Lajmin mortor e kanë bërë të ditur familjarët e tij.

“Të nderuar familjarë, miq e shokë, me dhimbje të thellë ju njoftojmë se para pak çaste ndërroi jetë vëllau im Bekim Jashari. Vorrimi do të bëhet nesër 24.02.2023, me namazin e drekës”, ka njoftuar vëllai i tij, Burim Jashari.