Ballina Aktualitet Nis takimi Kurti – Vuçiq në Bruksel (VIDEO+FOTO)

Nis takimi Kurti – Vuçiq në Bruksel (VIDEO+FOTO)

Ka nisur takimi i përbashkët mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksadër Vuçiç dhe dy zyrtarëve evropianë, Josep Borrel dhe Miroslav Lajçak në Bruksel.

Prej orës 15:00, dy zyrtarët evropianë nisën takimet teke, fillimisht me kryeministrin, Albin Kurti dhe më pas me presidentin serb, Aleksandër Vuçiç.

Pas këtij takimi të përbashkët, pritet një konferencë për mediat nga kryediplomati i BE-së

Artikulli paraprakTërmet në Turqi/ Erdogan kërkoi falje për vonesën në operacionet e shpëtimit
Artikulli tjetërVIDEO/ Tërmeti i sotëm me magnitudë 5.6 ballë në Malatya: Momenti kur babë e bijë nxirren të gjallë nga rrënojat e qendrës tregtare