Ballina Kronika 55-vjecari vret kunatën me sëpatë në Elbasan

55-vjecari vret kunatën me sëpatë në Elbasan

Një 44-vjeçare është vrarë nga kunati i saj në fshatin Kusarth në Elbasan.

Viktima është identifikuar si Alma Qevani dhe është motra e autorit të krimit të rëndë.

Detaje nga policia:

Goditi me sëpatë kunatën e tij, falë veprimeve të shpejta nga Policia, kapet dhe shoqërohet autori i dyshuar.

Si pasojë e plagëve të marra, 44-vjeçarja humbi jetën në spital.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Elbasan, gjatë kontrollit në territor, në fshatin Bradashesh, për kapjen e autorit të plagosjes së 55-vjecarit, në Peqin, kanë konstatuar një shtetas, me një sopatë në dorë dhe me duart me gjak, i cili po ecte me vrap.

Shërbimet e Policisë janë vënë vënë në djekje dhe kanë bërë kapjen e shtetasit R. T., 58 vjeç, banues në fshatin Shirgjan, Elbasan dhe kanë shoqëruar atë në Komisariat.

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se ky shtetas, rreth orës 13:00, në fshatin Kusarth, në rrugë, ka goditur me sëpatë motrën e bashkëshortes së tij, shtetasen A. Q., 44 vjeçe, banuese në Kusarth, e cila është dërguar në spital, ku si pasojë e plagëve të marra ka humbur jetën.

Sëpata është sekuestruar në cilësinë e provës materiale.

Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Video bonus:

 

Artikulli paraprakAksident i frikshëm/ Kamioni përplas autobusin me nxënës të shkollës fillore
Artikulli tjetërPërmbytje katastrofike në Itali, Emilia Romagna në gjunj, rëndohet bilanci i viktimave, 50 mijë pa energji elektrike, evakuohen mbi 20 mijë persona, Musumeci: “Në 36 orë ka rënë shi sa për gjysmë viti”. 21 lumenj kanë vërshuar, 35 komuna të përmbytura (VIDEO)