Ballina Kronika Aksident tragjik në rrugën Tetovë-Shkup, makina përplas një këmbësor

Aksident tragjik në rrugën Tetovë-Shkup, makina përplas një këmbësor

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se dje ka ndodhur një aksident tragjik në aksin rrugor Shkup-Tetovë, ku jetën ka humbur një person i moshës 31-vjeçare.

“Me datë 07.05.2023, në ora 15:20, në SPB Shkup është raportuar se në rrugën Shkup-Tetovë, në zonën e fshatit Arnaqi, automjeti i tipit  “Fiat” me targa të Strugës, drejtuar nga personi me inicialet A.S.(49) nga fshati Labunishtë i Strugës ka përplasur personin me inicialet  A.S.(31) nga fshati Jurumleri i Shkupit. Nga plagët e marra ka ndërruar jetë në vend këmbësori A.S, ndërsa vdekjen e ka konstatuar mjeku i Urgjencës Mjekësore.

Në vendin e ngjarjes kontroll ka kryer Prokurori Publik dhe një ekip inspektues nga SPB Shkup”, thuhet në njoftimin e MPB.

Video bonus:

 

Artikulli paraprakDhuna etnike në Indi, mbi 50 të vdekur, 23 mijë të tjerë ikin nga Manipur
Artikulli tjetërPërse nëna e Luizit nuk ishte në ceremoninë e kurorëzimit