Ballina Kronika Ekzekutohet 28-vjeçarja shqiptare në Itali

Ekzekutohet 28-vjeçarja shqiptare në Itali

Një 28-vjeçare me origjinë shqiptare u vra në Savona me një plumb në kokë. Mësohet se ajo është vrarë nga partneri i saj me origjinë nga Guinea.

Sipas asaj që raporton Il Secolo XIX , gjithçka ka lindur nga një debat i ashpër mes të dyve. Në një moment, partneri ka nxjerrë nga bagazhi një pistoletë gjysmë automatike, me të cilën ka qëlluar partneren e tij, e identifikuar si Danjela Neza.

Pas vrasjes, autori ka njoftuar policinë dhe ka treguar për krimin që kishte bërë. 27-vjeçari, pa precedentë penalë ndaj tij, është dërguar në komisariat dhe është marrë menjëherë në pyetje. Vrasësi do të transferohet në burgun e Marasit .

Video bonus:

Artikulli paraprak“Kasa për kombëtare”. Tetova i gëzohet sulmuesit të tij, Shensoi e ka me Maçollin: “Si guxon një kapiten?”
Artikulli tjetër“Budalla, gdhë, dru”- Rama “lëshon gojën” ndaj kandidatit të opozitës në Himarë dhe i drejtohet qytetarëve: Një zgjedhje keni ju nëse nuk doni t’ju ikin pronat për lesh, mua dhe PS (VIDEO)