Ballina Top Lajm Aksidenti tragjik i merr jetën biznesmenit të njohur shqiptar nga Resnja

Aksidenti tragjik i merr jetën biznesmenit të njohur shqiptar nga Resnja

Në orët e vona të së premtes ka ndodhur një aksident i rëndë në fshatin Podmoçani të Resnjës, shkruan nmk-post. Si pasojë ka ndërruar jetë biznesmeni i njohur Agron Rexhepi.

Agron Rexhepi ishte pronar i njërës nga kompanitë më të mëdha të produkteve bujqësore në vend. Ai ishte në moshën 46 vjeçare dhe ka lënë dy fëmijë të mitur.

Rexhepi ishte kryetar i Degës së Lëvizjes BESA në Prespë./nmk-post

Ndarja e parakohshme nga jeta e biznesmenit, njëherit edhe kryetar i degës së Lëvizjes BESA në Prespë Agron Rexhepit, na ka pikëlluar të gjithëve. Humbëm një bashkëpartiak, një koleg, një biznismen të suksesshëm, një prind të mirë dhe një familjarë të përkushtuar.
Gonin do e mbajmë mend për sakrificën e tij dhe punën e pa lodhur.
Ngushëllime familjes Rexhepi!, shkruan Bilall Kasami, kryetar i LB.

Njoftimi i policisë për aksidentin:

Një burrë ka humbur jetën në një aksident trafiku në rrugën rajonale Makazi – Markova Noga, pasi mjeti ka dalë nga rruga.

Aksidenti, siç bëjnë të ditur nga MPB-ja, ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 4:00.

Makina e tipit “Mercedes” me targa të Resnjës, e drejtuar nga A.R.(45) nga Resnja ka dalë nga rruga. Nga plagët e marra ka ndërruar jetë në vend drejtuesi i mjetit A.R, vdekjen e të cilit e ka konstatuar mjeku i Emergjencave Mjekësore”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Kontrollin e ka kryer ekipi i Stacionit Policor Resnjë dhe prokurori publik.

Artikulli paraprakLajmet e kronikës së zezë nga Tetova dhe Gostivari
Artikulli tjetërManchester City fiton Champions League, mposht Interin