Ballina Kronika Asidenti i rëndë në Maqedoninë e Veriut, në mesin e viktimave edhe...

Asidenti i rëndë në Maqedoninë e Veriut, në mesin e viktimave edhe një vajzë 15-vjeçare

Tre persona kanë humbur jetën në një aksident trafiku në magjistralen Shtip – Miladinovc, mes tyre edhe një vajzë 15-vjeçare

Tri gra kanë humbur jetën, ndërsa katër të tjera janë lënduar në një aksident të rëndë trafiku që ka ndodhur sot në magjistralen Shtip – Miladinovci, rreth gjysmë kilometër nga vendkalimi në afërsi të fshatit Kadrifakovë. Aksidenti ka ndodhur në orën 12:10 mes dy automjeteve.

Zëdhënësja e SVR Shtip, Gordana Panajotova, konfirmon se ka qenë një aksident në të cilin një vajzë 15-vjeçare nga Shkupi, një grua 62-vjeçare nga fshati Ularci i Koçanit dhe një grua 37-vjeçare nga Shkupi vdiq në vend dhe iu nënshtrua plagëve të marra në Spitalin klinik në Shtip. Jozyrtarisht bëhet fjalë për nënën, vajzën dhe gjyshen.

Për momentin nuk ka informacion zyrtar për gjendjen shëndetësore të të lënduarve, njëri prej të cilëve është transferuar në Shkup, ndërsa pjesa tjetër ndodhen në Spitalin Klinik të Shtipit.

Ende po vazhdon këqyrja e vendit të aksidentit, ndërsa qarkullimi në këtë rrugë është ndërprerë dhe automjetet janë devijuar përgjatë rrugës së vjetër rajonale.

15-ГОДИШНА ДЕВОЈКА МЕЃУ ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА АВТОПАТОТ ШТИП-МИЛАДИНОВЦИ

Три лица, вклучувајќи 15-годишна девојка, починаа во тешката сообраќајна несреќа која денеска околу пладне се случи на автопатот Штип-Миладиновци, во близина на патарината кај селото Кадрифаково. Портпаролката на СВР Штип, Гордана Панајотова, изјави дека 15-годишна девојка и 62-годишна жена загинаа на самото место, а потоа во Клиничката болница во Штип починала и 37-годишна жена, која имала тешки телесни повреди.

Во несреќата учествуваа две возила, при што во штипската болница се примени уште четири лица, од кои едно дополнително било пренесено на лекување во Скопје.

„Денеска околу 12:30 часот, на автопатот Штип-Миладиновци, недалеку од место викано Криви Дол, се случи сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило ‘тојота ленд крузер‘ со кочански регистарски ознаки, управувано од Д. С. (29) од Кочани и ‘шевролет калос‘ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д. М. (44) од Скопје. На местото на несреќата починалe В. З. (62) од Кочани и малолетна сопатничка од ‘шевролетот‘“, објави МВР.

Сообраќајот од Штип до клучката кај Кадрифаково е во прекин и пренасочен на стариот регионален пат.

Artikulli paraprak“E godita në qafë që të mos vuante”, dëshmia tronditëse e 30-vjeçarit që vrau të fejuarën shtatzënë në Itali
Artikulli tjetërFILLOI TURNEU MBARËKOMBËTAR NË FUTBOLL PËR FËMIJË “TETOVA 2023” (FOTO)