Ballina Kronika Ngjarje e rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt nënën e tij

Ngjarje e rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt nënën e tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Përmet mbrëmjen e kësaj së shtune, ku një 24-vjeçar ka mbytur nënën e tij.

Sipas policisë, viktima është me iniciale Z.M. 65 vjeç.

Ndërsa i dyshuari, me iniciale A.M. 24 vjeç, mendohet se e ka kryer aktin e rëndë në gjendje depresive.

Pasi kreu ngjarjen makabër, ai u arratis nga vendngjarja dhe u kap nga policia disa çaste më vonë.

Sakaq, në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes./Opinion.al