Ballina Kronika Vritet me thikë 33-vjeçar shqiptar në Itali

Vritet me thikë 33-vjeçar shqiptar në Itali

Një 33-vjeçar shqiptar është vrarë me thikë mbrëmjen e së mërkurës jashtë një lokali në Calcinato.

Alfons Kola mbeti i plagosur rëndë dhe u dërgua në spital ku iu nënshtrua një operacioni, por nuk i mbijetoi plagëve të marra duke humbur jetën.

Autori i dyshuari i krimit Petrit Gega, 52 vjeç, është arrestuar nga karabinierët. Ai u arratis pas ngjarjes por u vendos në prangat e policisë.

Artikulli paraprakKompania izraelite ngre alarmin: Grupi “Wagner” është nisur në Kosovë!
Artikulli tjetërVIDEO: Me flamurin kombëtar dhe të UÇK-së, shqiptarët mblidhen te ura e Ibrit në Mitrovicë