Ballina Kronika Zhdukja e ish-ushtarit të UÇK-së në Pejë, ende asnjë gjurmë tash mbi...

Zhdukja e ish-ushtarit të UÇK-së në Pejë, ende asnjë gjurmë tash mbi 3 muaj (VIDEO)

Samir Puza nga Peja është i zhdukur që nga 25 marsi. Për ish-ushtarin e UÇK-së, prej asaj kohe nuk dinë gjë familja.

Familjarë e komshi pohojnë se dolën për ta kërkuar, por deri tash pa rezultate, raporton Klan Kosova.

Të afërmit e 38-vjeçarit të zhdukur prej më shumë se 3 muajsh po thonë se janë zhgënjyer me organet e rendit që sipas tyre nuk bënë mjaftueshëm për gjetjen e tij.

Megjithëkëtë, prokurorja e rastit Sahide Gashi tha se po përcjellin çdo gjurmë për identifikimin e personit.

E njëjta tha se kanë marrë kamerat e sigurisë në qytet, kanë angazhuar edhe ekipet e kërkimit duke e përdorur edhe dronin, por deri tashti nuk kanë rënë në gjurmë të ish-ushtarit, ndonëse përpjekjet po vazhdojnë. /Klankosova.tv

Artikulli paraprak4 në 10 gra kanë mungesë hekuri për shkak të dietave
Artikulli tjetërVIDEO/Përfundon drama në Sisak të Kroacisë, policia arrestoi vrasësin: “Vritet një grua, plagosen rëndë katër persona; Është plagosur edhe një fëmijë, janë djegur shtëpi dhe makina”.