Ballina Argëtim Showbiz “Asgjë nuk ka ndryshuar”- Këngëtarja Barbana Dini kujton vëllain që humbi jetën...

“Asgjë nuk ka ndryshuar”- Këngëtarja Barbana Dini kujton vëllain që humbi jetën 7 vite më parë: Brenga më e madhe e jetës time do të jetë…

Këngëtarja Barbana Dini ka kujtuar vëllain e saj, reperin Ergi Dini, i cili humbi jetën 7 vjet më parë në një aksident me motor.

Përmes një postimi në Instagram, Barbana shkruan se, edhe pse kanë kaluar 7 vite, asgjë nuk ka ndryshuar dhe se malli vetëm shtohet.

Ajo shkruan se brengë do t’i mbetet që vajza e saj, e cila ka pak kohë që ka ardhur në jetë, nuk ka njohur dajën, dhe ky i fundit nuk ka njohur mbesën.

“Sot, 7 vite pa ty!

Sa me mungon, vetem Zoti e di!

Asgje nuk ka ndryshuar, jam ketu e mbushur me dhimbjen e ikjes tende dhe shume mall qe vetem shtohet

Te dua perjetesisht une dhe mbesa jote Ergola e cila erdhi kete vit si bekim per te mbajtur emrin tend…

Sa keq qe nuk e njohe dhe nuk te njohu fizikisht, do jete nje nga brengat me te medha te jetes sime daja Ergi!”, shkruan ajo.

Si humbi jetën Ergi Dini?

Në nëntor të 2016, Ergi Dini teksa po udhëtonte me motor me shokun e tij Kejdi Halili, të dy 21 vjeçarë, kanë humbur kontrollin dhe janë aksidentuar për vdekje.

Sipas policisë, dy të rinjtë po udhëtonin me një motor pranë urës së “Bllokut” në Bulevardin “Bajram Curri”, teksa drejtuesi ka humbur kontrollin e mjetit.

Dy të rinjtë kanë qenë duke udhëtuar me motorin e tyre tip “Yamaha”. Shkak nuk ka qenë shpejtësia e lartë, por një manovër e gabuar e drejtuesit të mototmjetit, i cili ka dhënë gaz motorit duke e ngritur rrotën e parë në ajër.

Ky ka qenë një moment fatal pasi dy të rinjtë kanë rënë mbrapsht. Ata morën dëmtime në kokë pasi të dy kanë qenë pa kaskat mbrojtëse.

Pas aksidentit u dërguan në spital dhe asnjëri prej tyre nuk arriti të mbijetonte.

Kujtojmë se Ergi Dini ka qenë një këngëtar i talentuar, i cili ka rrëmbyer dhe çmimin e parë në “X Factor Albania 2014”.

@tn.lajmelokale
@tetovanews