Ballina Shëndeti Doni të humbni peshë? Pini sa më shumë çaj

Doni të humbni peshë? Pini sa më shumë çaj

Dihet se çaji i ngrohtë ndihmon për heqjen e kilogramëve të tepërt, por shkencëtarët zviceranë kanë zbuluar se çaji i ftohtë është edhe më efektiv për këtë qëllim.

Sipas tyre, çaji bimor djeg dyfish kalori kur konsumohet i ftohtë.

Përfundimi ka ardhur pas një studimi të kërkuesve shkencorë të Universitetit të Friburgut.

Ky studim i shtohet shumë të tjerëve që kanë treguar se çaji është i mirë për shëndetin./sn/

Artikulli paraprakPërplasje mes gazetarëve dhe ministrit Popovski (VIDEO)
Artikulli tjetërParashikimi i motit